پیشگیری از فشار خون و مسمومیت در بارداری با استفاده از میوه جات + سبزیجات

پیشگیری از فشار خون و مسمومیت در بارداری با استفاده از میوه جات + سبزیجات

بر اساس نتايج مطالعات انجام شده ،استفاده مداوم زنان باردار از ميوه و سبزي، احتمال ابتلاي آنها به مسموميت و فشار خون حاملگي را كاهش مي‌دهد.

به نوشته نشريه خبري اخبار پزشكان ويژه ششمين كنگره بين‌المللي زنان و مامايي ايران دكتر “صغري نيك پور” محقق اين طرح گفت:فشار خون بالاي زنان باردار ضمن ايجاد مسموميت حاملگي (پره اكلامپسي) خطراتي همچون سقط جنين را نيز به همراه دارد.

وي افزود: از اين رو رعايت رژيم غذايي مناسب مي‌تواند ازابتلاي افراد به مسموميت و فشار خون حاملگي پيشگيري كند.

وي در مورد پژوهشي كه بر اين اساس انجام داده است گفت: در اين پژوهش ‪ ۱۵۴‬زن باردار ‪ ۱۸‬تا‪ ۳۵‬ساله كه در مركز آموزشي و درماني شهيد اكبر آبادي زايمان كردند به مدت يكسال با ارايه پرسشنامه از نظر مقدار مصرف مواد غذايي حاوي ويتامين ‪ C(‬ميوه و سبزيجات) در طول بارداي مورد بررسي قرار گرفتند.

دكتر نيك پور ادامه داد:در نمونه‌هاي مورد بررسي ‪ ۷۵‬نفر مبتلا به “پره اكلامپسي” و ‪ ۷۹‬نفر مبتلا نبودند.

وي در خصوص نتايج اين تحقيق گفت:زنان بارداي كه در طول حاملگي روزانه ‪ ۸۵‬ميلي گرم يا بيشتر ويتامين ‪ C‬دريافت كنند به طور قابل توجهي كمتر از افراد ديگر به مسموميت و فشار خون حاملگي مبتلا مي‌شوند.

وي افزود:اين پژوهش در نوزدهمين كنگره بين‌المللي زنان و زايمان كه چهاردهم مهرماه سال جاري در كره جنوبي برگزار شد يكي از مقالات برگزيده بود.

ششمين كنگره بين‌المللي زنان و مامايي ايران با حضور متخصصان زنان و زايمان و مامايي چهارم آذرماه سال جاري در سالن همايش‌هاي رازي تهران آغاز به كار كرد و تا هشتم آذرماه به كار خود ادامه مي‌دهد.

پیشنهادی