آرایش صورت با کمترین زمان در خانه

آرایش صورت با کمترین زمان در خانه

آشنایی با نحوه یک آرایش ساده و جذاب که هم برای استفاده روزانه، محل کار و دانشگاه و… مناسب باشد و هم اینکه زیبایی چهره را تا حد زیادی تقویت کند، برای بسیاری از خانم‌ها اهمیت دارد و نکات مربوط به آن که باعث جذاب شدن آرایششان شود…به طور کلی برای هر نوع آرایشی، باید بدانید که ۲ مرحله مهم وجود دارد: یکی آماده سازی پوست برای دریافت آرایش و دیگری استفاده از لوازم آرایش.

آماده سازی معمول برای آرایش ساده صورت

۱٫ شستشوی صورت با مواد پاک کننده ملایم.

۲٫ استفاده از تونر مناسب پوستتان برای بهبود بافت و انسجام پوست.

۳٫ مرطوب کردن صورت با یک مرطوب کننده مناسب پوستتان. این روش به دریافت کامل مواد آرایشی بر روی پوست کمک می‌کند.

آماده سازی پوست صورت تمام شد و می‌توانید بعد از انتخاب رنگ‌ها و وسایل آرایشی مناسب و دلخواهتان، به سراغ آرایش کردن بروید.

۱٫ کرم پودر و فونداسیون

همیشه به یاد داشته باشید که مناسب‌ترین رنگ فونداسیون، نزدیک‌ترین رنگ به تن پوست طبیعی خودتان است. همچنین استفاده از کرم پودر باید کم و منطقی باشد تا بتوان با آن حالتی یکدست و صاف در پوست ایجاد کرد. استفاده زیاد از آن باعث مصنوعی شدن حالت پوست و ایجاد حالت کیکی در آن می‌شود.

کانسیلر

برای لک‌های موجود در زیر چشم یا قرمزی‌های جای جوش روی صورت، از کانسیلر استفاده کنید.

۳٫ پودر آرایشی

این مرحله اصلا برای آرایش کردن ساده ضرورت ندارد، ولی اگر بخواهید، می‌توانید مقدار بسیار کمی از این پودر را روی پیشانی، استخوان گونه و چانه بزنید تا آرایشتان را خشک و درخشان نشان دهد (مخصوصا برای پوست‌های چرب).

۴٫ رژگونه یا برنزر

این مرحله خیلی ضروری و مهم است و در زیباتر و جذاب‌تر شدن چهره و آرایش بسیار اهمیت دارد.

رژگونه‌ای که کمی سرخ، صورتی یا گلگون باشد برای آرایش ساده و روزانه بسیار مناسب است.

۵٫ فرمژه

این مرحله هم خیلی ضروری نیست و می‌توانید حذفش کنید، اما اگر حالت مژه‌ها خیلی سیخ و صاف است و یا کوتاه هستند، برای بهتر شدن بلندی و حالتشان، ضروری است که آن را انجام دهید.

۶٫ ریمل

از یک ریمل مشکی و کلاسیک برای جذاب‌تر کردن چشمانتان کمک بگیرید. بهتر است برای اینکه آرایشتان کاملا طبیعی و ساده به نظر آید، فقط از یک لایه ریمل بر روی مژه‌ها استفاده کنید و خیلی آن‌ها را ضخیم و قطور آرایش نکنید.

۷٫ رژلب

 حالا نوبت رژلب است، از یک رنگ ملایم صورتی، مرجانی و رنگ لب استفاده کنید و همچنین می‌توانیدفقط از برق یا لاک لب استفاده کنید تا لب‌ها جذاب‌تر و درخشنده‌تر شوند و در عین حال طبیعی به نظر آیند.

۸٫ خط چشم و سایه

برای خط چشم دستتان باز است تا مدلی را که دوست دارید و با حالت چشمانتان تناسب دارد، انتخاب کنید. این کار را از گوشه داخلی چشم شروع کنید و تا انتهای پلک بالا بکشید. برای پلک پایین هم از یک هاله دودی ملایم استفاده کنید تا جذاب‌تر شوند.

سایه قهوه‌ای ملایم یا آجری برای یک آرایش ملایم بسیار مناسب است و کمی از آن را به گوشه خارجی چشم‌ها و در بالای خط چشم بزنید.

پیشنهادی