آرایش مناسب صورت سبزه و تیره

آرایش مناسب صورت سبزه و تیره

آموزش‌های بسیاری در زمینه آرایش و معرفی لوازم و رنگ‌های آرایشی وجود دارد که ممکن است خیلی به درد خانم‌هایی که دارای پوست سبزه و تیره هستند، نخورد و بسیاری از توصیه‌های آرایشی و زیبایی برای آن‌ها ناکارآمد و حتی معکوس باشد. بناربراین بهتر است این افراد به دنبال توصیه‌ها و آموزش‌های پایه برای رنگ پوست خود باشند…

جذابیت هر رنگ پوستی به سلامت و دقت در آرایش صحیح نوع رنگ آن پوست بستگی دارد. برای پوست‌های سبزه و تیره نیز بیس‌ها و پایه آرایش مخصوص به خود وجود دارد که لازم است افراد دارای این رنگ پوست از آن آگاهی یابند.

آرایش‌های خیره‌کننده و زیبایی که در بین سلبریتی‌ها با رنگ پوست تیره و برنزه وجود دارد نیز به دلیل همین مسئله است.

مرطوب کننده

افرادی که پوست‌های تیره و خشکی دارند، بهتر است حتما به آبرسانی و تامین آب بدن خود دقت بیشتری داشته باشند. پوست تیره و خشک رنگی نازیبا و متمایل به خاکستری به خود می‌گیرد که در صورت هیدراته شدن، درخشش و جذابیت زیبایی جای آن را می‌گیرد.

بنابراین حتما بعد از حمام از کرم مرطوب کننده مرغوب برای پوستتان استفاده کنید.

ضدآفتاب

این حرف که پوست‌های تیره در برابر نور آفتاب مقاوم‌اند و آسیبی نمی‌بینند، نادرست است. اگر پوست تیره‌ای دارید حتما از کرم ضدآفتاب SPF30 استفاده کنید و از قرار گرفتن در نور خورشید خودداری کنید.

ممکن است پوست‌های تیره دیرتر و کمتر از پوست‌های سفید دچار آفتاب سوختگی شوند، اما این به معنی سالم ماندن بافت و سلول‌های پوستی در برابر تابش اشعه‌های مضر خورشید نیست.

رنگ فونداسیون

برای انتخاب و خرید رنگ کرم‌پودر، هرگز سعی نکنید از رنگ‌های روشن جهت روشن نشان دادن پوستتان استفاده کنید. رنگ کرم‌پودر باید دقیقا مناسب رنگ طبیعی پوستتان باشد تا آرایشی زیبا و بی‌نقص داشته باشید. فقط از یک رنگ روشن‌تر (یک یا دو درجه) جهت کانتورینگ و روشن ساختن بخش‌هایی مانند مرکز چهره استفاده کنید.

کانسیلر

استفاده از کانسیلر را فراموش نکنید. پوست‌های تیره با کرم‌پودر به خوبی صاف و یکدست می‌شوند، اما شما به همین اکتفا نکنید زیرا زیر چشمان شما لک‌های سیاهی هم دارد که باید با کانسیلر پوشانده شوند.

همچنین لک‌های تیره ناشی از جوش را نیز با کانسیلر پوشش دهید.

آرایش چشم

برای آرایش چشم از رنگ‌های شاد استفاده کنید اما نه از نوع روشن آن! سایه‌های روشن را کنار بگذارید و از رنگ‌هایی مانند، سبز کبود، صورتی تیره، بنفش، هلویی، مسی و قهوه‌ای استفاده نمایید.

این رنگ‌ها زیبایی پوست و چشمان شما را چندین برابر خواهند کرد.

رژلب

رنگ رژلب هم باید از رنگ پوستتان تبعیت کند. رنگ‌هایی مانند بژ، قهوه‌ای روشن، شکلاتی، صورتی ملایم و رنگ‌های سردی که در آن هاله طلایی وجود دارد، مناسب هستند.

رژگونه

انتخاب رنگ رژگونه نیز همین طور است و برای پوست‌های تیره رنگ‌هایی مانند هلویی، طلایی، نارنجی، سرخ و برنزی مناسب هستند.

حتما برای تکمیل کردن آرایشتان از رژگونه استفاده کنید. رنگ‌هایی که در بالا گفته شد، پوستتان را لطیف و جذاب‌تر نشان خواهند داد.

پیشنهادی