آموزش کشیدن خط چشم دنبال دار جذاب

آموزش کشیدن خط چشم دنبال دار جذاب

خط چشم باعث زیبایی بیشتر چشم‌ها می‌شود اما نوع بلند و دنباله‌دار آن، هم زیبایی بیشتری دارد و هم اینکه کاملا مناسب با مهمانی و جشن‌هایی است که خانم‌ها دوست دارند در آن بدرخشند.خط چشم کشیدن یک کاری است که هر خانمی باید خودش آن را تجربه کند تا بتواند با نحوه درست  صحیح آن آشنا شود و این موضوع، علاوه بر آموزش دیدن آن، فقط نیاز به تمرین زیاد دارد. 
در کشیدن خط چشم (مخصوصا خط چشم دنباله دار) ۲ مورد خیلی اهمیت دارد و رعایت آن هم فقط با تکرار و تمرین قابل انجام می‌باشد.

۱٫ مورد اول اینکه باید حواستان باشد که اندازه و شکل کلی خط چشم با نوع و فرم چشم‌هایتان متناسب باشد. اگر به دنبال آشنایی بیشتر با این موضوع هستید، روی لینک زیر کلیک کنید تا دقیقا با فرم چشم‌های خود و با مدل خط چشم مناسب با آن‌ها آشنا شوید.

آموزش خط چشم مناسب برای هر مدل چشم

۲٫ مورد دوم که از مورد اول هم مهم‌تر است، این است که باید سعی کنید تا خط چشم کاملا متقارن بکشید. یعنی خط چشم سمت راست کاملا متقارن با خط چشم سمت چپتان باشد و این کار را باید با دقت فراوان و تمرین انجام دهید، البته نگران نباشید کار سختی نیست، فقط کمی دقت می‌خواهد.

در اینجا یک مدل خط چشم گربه‌ای دنباله‌دار بسیار زیبا را به شما آموزش خواهیم داد که مناسب با انواع فرم چشم است. با این آموزش مرحله به مرحله همراه باشید.

مرحله اول
سایه چشم مورد نظرتان را بزنید و مراحل زیرسازی آرایش چشم و سایه را انجام دهید. خب حالا نوبت خط چشم است. اول از همه باید شکل کلی خط چشم دنباله‌دار را ایجاد کنید. می‌توانید ابتدا با یک مداد چشم انجام دهید و بعد کار را با یک خط چشم مایع کامل کنید. مانند تصویر زیر، در امتداد پلک پایین‌تان، یک خط ظریف (۵ تا ۶ میلی‌متر) رو به بالا بکشید.

مرحله دوم
حالا خط چشم بالا را از گوشه داخلی چشم بکشید و در امتداد پلک بالا ادامه دهید تا برسید به گوشه خارجی چشم. هر چه به سمت انتها می‌روید به تدریج خط چشم را پهن کنید و به انتها که رسیدید، موازی با خطی که در پلک پایین کشیده بودید، خط چشم را بالا ببرید و به انتهای آن وصل کنید.

مرحله سوم
حالا کاملا فضای خالی خط چشم تا پلک و مژه‌ها را پر کنید و همچنین فضای بین ۲ خط چشم در گوشه خارجی چشم را نیز به همین شکل. می‌توانید کمی خط چشم را پهن‌تر و دنباله خط چشم را بیشتر کنید و این بستگی به سلیقه خودتان دارد.

مرحله چهارم
حالا ریمل بزنید و کمی گوشه داخلی چشم را با سایه نقره‌ای یا سفید روشن نمایید. این کار باعث می‌شود خط چشم دنباله‌دار شما کاملا بولد و مشخص شود.

پیشنهادی