دانستنی های در مورد قاب ابرو

دانستنی های در مورد قاب ابرو

داشتن ابروهای مناسب یکی از آرزوهای بزرگ برای هر خانمی است و همه خانم‌ها تمایل دارند تا برترین مدل ابرو را داشته باشند.یکی از راه های مناسب و جدید برای داشتن ابرو های زیبا و جذاب ایجاد قاب در اطراف ابروها است.

اگر شما نیمی از ابروهایتان را به دلایل مختلفی از دست داده اید هرگز نگران نباشید می‌توانید با استفاده از مدل سایه ابرو و مدل هاشور ابرو و مدل قاب ابرو قسمت‌های خالی ابروهای خود را پر کنید. ابرو و نکاتی ضروری درباره کشیدن آن

یکی از روش‌های آسان برای پر کردن نقاط خالی ابروها استفاده از مدل‌های آرایش ابرو و قاب ابرو است. برای کشیدن قاب ابروی مناسب باید یک مداد با رنگی طبیعی و همرنگ ابروهای خود را تهیه کنید و سپس با کمک مداد نقاط خالی ابروهای خود را به صورت آرام و ملایم بکشید بعد از این که با کمک مداد ابرو قسمت‌های خالی ابرو هایتان را پر کردید باید با کمک سایه ابرو و برس روی قسمت های کشیده شده با مداد را پر کنید. مدل ابرو ۲۰۱۷

استنسل ابرو درواقع همان قاب ابرو می‌باشد که در داروخانه‌ها می‌توانید آن را پیدا کنید البته درست کردن این قاب‌های ابرو کار راحتی می‌باشد و شما می‌توانید با استفاده از عکس‌های رادیولوژی یک قاب ابرو مختص خودتان تهیه نمایید. برای این کار نیاز یک مستطیل ۵*۷ تهیه کرده و ابروی دلخواه خودتان را بروی آن نقاشی نموده و در آخر طرح ابرو را از داخل آن خارج کنید.

تا به حال دقت کرده‌اید که قاب‌ها چه تاثیر زیادی در زیبایی یک تابلو نقاشی دارد؟ ابروها نیز می‌توانند در حکم یک قاب زیبا برای چشم‌ها باشند.اگر ابروها به خوبی اصلاح شده و مدل زیبایی داشته ‌باشند تاثیر زیادی در زیبایی صورت دارند، اما بعضی‌ها به هر دلیلی از نعمت داشتن‌ ابروهایی زیبا و پر محروم شده‌اند که همین می‌تواند در ظاهر آنها تاثیر نامطلوبی داشته ‌باشد. اگر شما هم جز همین دسته‌ هستید نگران نباشید چرا که راه‌های زیادی به جز تاتو وجود دارد که ابروهای‌تان را پرپشت نشان دهید، یکی از این راه‌ها استفاده از استنسیل یا قاب ابروست که این روزها وارد داروخانه‌ها شده‌ است.

قاب زدن ابروها

• تمام موهای زیر ابرو را با موچین بردارید.

• اگر لازم است با تیغ ابرو موهای خیلی ریز زیر ابرو را که با موچین برداشته نمی‌شود، اصلاح کنید.

• اگر موهای ابرو بلند است، با یک برس ریمل آنها را به سمت بالا شانه ‌کنید.

• حالا با قیچی ابرو که سر آن کمی زاویه‌دار است، موهای بلندی که با شانه به بالا از ابرو خارج می‌شوند را پیرایش کنید.

• اگر ابروهای خیلی نامرتبی دارید، یک‌بار هم آنها را به سمت پایین شانه کنید و موهای خیلی بلند را قیچی کنید.

مراحل انجام قاب ابرو برای کسانی که ابرو ندارند

• در این مواقع بهتر است زیرسازی ابرو بسیار خوب صورت گیرد پس در مرحله اول از واکس بی‌ر‌نگ برای تثبیت بیشتر مراحل بعد استفاده ‌می‌کنیم، این واکس‌ها با ایجاد چسبندگی بیشتر به ماندگاری آرایش ابرو کمک ‌می‌کند. ‌می‌توانید از رژ لب‌های ویتامینه بی‌رنگ هم برای این کار استفاده کنید.

• بعضی سایه‌های ابرو توامان هم چرب است و هم برای رنگ‌آمیزی استفاده می‌شود. می‌توانید از سایه‌های چرب استفاده کنید که با تن رنگ پوست‌تان هماهنگی داشته باشد.

• حالا از استنسیل مخصوص ابرو یا همان قاب ابرو استفاده کنید. این استنسیل را روی بیس ابرو بگذارید و سپس با قلم مو مخصوص پودر هماهنگ با ابرو را روی ابرو بکشید، حرکت قلم مو باید آهسته و ملایم صورت گیرد.

• بعد از زیرسازی با واکس یا رژ بی‌رنگ پودر بلوند طلایی  را به کار ببرید مطمئنا نتیجه رضایت‌بخش خواهد بود.

به ابروها با قاب ابرو شکل دهید

قبل از این مرحله صورت را بشویید و هرگونه مواد آرایشی را از روی ابروها پاک کنید.

•  ابرو را از ابتدا تا انتها به ۳ قسمت تقسیم کنید. یادتان باشد حد و حدود تقسیم‌بندی برای افراد مختلف یکسان نیست. این تقسیم‌بندی به سه قسمت برای ۱-سر ابرو ۲- زاویه ابرو ۳-دنباله ابرو است.

• داخل ابرو را با سایه مخصوص پر کنید؛ از مداد پودری نقش‌دهنده ابرو هم می‌توانید استفاده کنید.

• خط بالا و پایین ابرو را با مدادی همرنگ با سایه بکشید تا قاب ابرو کامل شکل بگیرد.

• با یک برس گرد (از برس تمیز ریمل هم می‌توانید استفاده کنید) رنگ‌های ابرو را یکدست کنید و غیریکنواختی‌ها را از بین ببرید.

• بالا و پایین قاب ابرو را با کانسیلر رنگ بزنید تا هم ابرو خود را بهتر نشان دهید و هم دور قاب ابرو کاملا تمیز شود.

• با برسی نرم که سری گرد دارد کانسیلر اطراف ابرو را پخش کنید تا پوست این قسمت رنگ یکنواختی بگیرد.

• یک ابروی درست و کامل بالای چشمان شما است.

عوارض تتو و قاب ابرو

• مداد ابرو ابتدا به تنه مو صدمه می‌زند و سپس ریشه مو را از بین می‌برد و اگر این استفاده به صورت مکرر باشد می‌تواند آسیب‌های بیشتری داشته باشد، در واقع مداد ابرو که رنگ را با فشار وارد مو می‌کند می‌تواند باعث ریزش و کم شدن ابروها ‌شود.

• همچنین یادتان باشد استفاده از مواد آرایشی که کیفیت بالایی ندارد ریسک‌های التهابی را بالا می‌برد و می‌تواند ناقل عفونت‌ها باشد.علاوه بر اینها مواد آرایشی در حال حاضر مشکل‌های پوستی، حساسیت‌های شدید، خارش، التهاب‌های دور چشم و عفونت‌های دیگر را هم  ایجاد می‌کنند.

• برای قاب ابرو دور تتو را خط بکشید. تتو و کار کردن با رنگ‌های غیر بهداشتی و سوزن در محیطی که هیچ گونه نظارتی بر آن انجام نمی‌گیرد ، بدون شک سلامت شما را تهدید خواهد کرد.

• دکتر حسین طباطبایی، متخصص پوست و مو و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در این باره می گوید :این روزها شاهد آن هستیم که بسیاری از خانم ها برای پاک کردن تتوی دور چشم یا ابروی خودشان به متخصصان پوست مراجعه می کنند و از عوارض آن گله دارند.

• تتو از نظر پزشکی به غیر از موارد نادر که برای پوشش یک جوشگاه غیرقابل درمان و زشت در صورت، آن هم از سوی پزشک متخصص پوست به کار می‌رود، در بقیه موارد از جمله دلایل زیبایی یا آرایش دایم توصیه نمی‌شود و طبق اطلاعیه‌های وزارت بهداشت این کار جرم تلقی می‌شود، زیرا عوارض جدی مانند ایجاد گوشت اضافی، انتقال عفونت‌هایی مانند ایدز، هپاتیت، سل، تبخال و …، تغییر رنگ پوست و تحریک بیماری‌های زمینه‌ای را به دنبال دارد.

• متاسفانه مردم در آرایشگاه‌ها به طور غیرمجاز و غیراستریل تتو را انجام می‌دهند و بعد از منصرف شدن، به پزشکان متخصص پوست برای رفع آن مراجعه می‌کنند که گاهی بعضی از تتوها که رنگ‌های گوناگون در آن به کار رفته است، درمان بسیار مشکلی دارند و باید به دفعات با اشعه لیزر آنها را درمان کرد.

یکی از عوارض تتو شکستن سد دفاعی پوست

پوست اولین سد دفاعی بدن در برابر ورود میکروب‌ها است و با تتو کردن این سد دفاعی مورد تهاجم قرار می‌گیرد، چون در این فرآیند، سوزن در یکی از سدهای دفاعی بدن نفوذ می‌کند و همراه خود عوامل میکروبی را وارد بدن می‌کند.

رنگ‌های تتو هم ممکن است واکنش‌های ایمنی بدن را تحریک کنند. با انجام تتو سلول‌ها، ملتهب، بنفش رنگ و به صورت دانه‌های تسبیح برجسته می‌شوند. افرادی که سابقه نقص سیستم ایمنی بدن دارند، باید دور تتو را خط بکشند.

حساسیت‌های پوستی ناشی از تتو زدن
رنگ‌هایی که در تتو استفاده می‌شوند، به خصوص رنگ قرمز ممکن است ایجاد حساسیت کنند. در این صورت پوست، قرمز و دچار خارش می‌شود. این حساسیت‌های پوستی، سال‌ها پس از انجام تتو ممکن است ظاهر شوند. پزشکان پوست گاهی برای از بین بردن چنین حساسیت‌هایی، مجبورند از داروهای هورمونی قوی استفاده کنند.

مشکلات پوستی در اثر تتو کردن 

بسیاری از رنگ‌های تتو فقط از مرکب ساخته شده اند و عوارض پوستی شدیدی ایجاد می‌کنند.

در اطراف ناحیه‌ای که رنگ تتو تزریق شده است، ضایعه‌هایی به نام گرانولوما به وجود می‌آید که پُر از سلول‌های ماکروفاژ (گلبول های سفید بیگانه خوار) است که تلاش می‌کنند رنگ تتو را ببلعند و از پوست پاک کنند، به‌خصوص اگر رنگ تتو حاوی جوهر قرمز باشد. همچنین در محل تتو ممکن است کلوئید (برآمدگی در محل التیام زخم) ایجاد شود که افراد سیاه پوست بیشتر مستعد ابتلا به آن هستند.

عفونت پوستی در اثر تتو کردن

تتو ممکن است موجب عفونت باکتریایی موضعی شود. علایم این عفونت شامل سرخی، گرمی، تورم و چرک است. اگر آرایشگر شما از وسایل استریل استفاده نکند، امکان به وجود آمدن این عفونت‌ها بیشتر خواهد بود و گاهی اوقات بیمار تا آخر عمر باید از پماد یا کورتون‌های تزریقی استفاده کند.

بیماری‌های خونی کشنده در اثر تتو
اگر وسایل تتو، آغشته به خون افراد بیمار باشد، احتمال انتقال بیماری‌های ایدز و هپاتیت C وجود دارد که از بیماری‌های کشنده و خطرناک هستند. هپاتیت B ، کزاز و سل هم با این روش منتقل می‌شوند.

پاک نشدن رنگ تتو

اگر رنگ تتو به لایه ماندگار پوست تزریق شود، برای همیشه باقی می‌ماند و قابل پاک شدن نیست، ولی در صورتی که در لایه‌های سطحی تزریق شود، به تدریج کم رنگ می‌شود و از بین می‌رود. در عین حال اگر ماده ی تتو کربنی باشد، می‌توان آن را به وسیله لیزر برداشت، ولی اگر مواد رنگی به خصوص قرمز و قهوه‌ای و زرد باشد، به دلیل وجود ترکیبات آهن در این رنگ‌ها امکان برداشتن آنها وجود ندارد و حتی با استفاده از لیزر نیز ناحیه تزریق شده، برای همیشه تیره رنگ باقی می‌ماند.

آسیب بافت‌های چشم توسط تتوی خط چشم

بسیاری از خانم‌ها برای اینکه خودشان را از آرایش چشم راحت کنند، تصمیم می‌گیرند که خط چشم را روی چشم‌های‌شان تتو کنند، در حالی که این کار عوارض زیادی در پی خواهد داشت.

مشکل اصلی این است که آرایشگری که این کار را انجام می‌دهد، از ساختمان چشم و بافت‌های حساس آن هیچ‌گونه آگاهی ندارد و این امر باعث می‌شود که هنگام وارد کردن سوزن به پشت پلک، آسیب بافت‌های چشمی رخ دهد.

گاهی در صورتی که سوزن خیلی عمقی در بافت پلک وارد شود، باعث پارگی پلک و آسیب بافت‌های کره چشم خواهد شد.

از طرف دیگر وارد شدن رنگ تتو به داخل چشم می‌تواند باعث حساسیت چشمی شود.

استریل نبودن وسایل تتو
تنها روشی که میکروب‌ها را کاملا از بین می‌برد، استفاده از اتو کلاو کلاس بی است که این روزها وزارت بهداشت، استفاده از آن را برای تمام دندانپزشکان اجباری کرده است. این اتو کلاو‌ها بسیار گران هستند و تهیه آن حتی برای مراکز درمانی هم بسیار پُر هزینه است.

حالا تصورش را بکنید که در چند آرایشگاه، چنین اتو کلاوی برای استریل کردن وسایل تتو وجود دارد؟! بدون شک یا در هیچ ‌کدام چنین وسیله‌ای وجود ندارد و یا نوعی وجود دارد که استریل کردن وسایل را با این دقت انجام نمی‌دهد.

دستگاه و سوزن تتو مستقیما با خون در تماس می‌باشد و همیشه آغشته به خون افراد مختلفی است که برای تتو به آرایشگاه می‌آیند. حتی اگر یکی از این افراد دچار ایدز یا هپاتیت باشد، به آسانی با عدم استریل دقیق وسایل تتو، این بیماری ها به دیگران منتقل خواهند شد.

پیشنهادی