از بین بردن لکه های روی لباس سفید

از بین بردن لکه های روی لباس سفید

اینکه درب ماشین لباسشویی را پس از اتمام شستشو باز کنید و با صحنه رنگ گرفتن لباس های سفید موردعلاقه خود رو به رو شوید می تواند ترسناک باشد. اما هنوز راه هایی برای نجات لباس ها ی

سفید رنگ گرفته وجود دارد. مهمترین نکته این است که پیش از خشک شدن لباس ها دست به کار شوید و گام های این مقاله را دنبال کنید.
گام های مقاله
۱
پیش از خشک شدن لباس ها دست به کار شوید.
رنگی که به خورد بافت پارچه رفته است پس از خشک شدن تقریبا به طور کامل تثبیت می شود و از بین بردنش آسان نخواهد بود.
۲
لباس ها را از هم جدا کنید.
لباس های رنگی را از لباس های سفید یا رنگ روشن جدا کنید. انجام این کار از رنگ گرفتن بیشتر لباس های سفید (یا رنگ روشن) از لباس های رنگی جلوگیری می کند.

۳
برچسب لباس ها را برای نحوه صحیح شستشو بخوانید.
برای جلوگیری از آسیب های بیشتر احتمالی برچسب لباس ها را برای آگاهی از دمای مناسب شستشو و امکان استفاده از مایع سفید کننده مطالعه کنید.

مایع سفید کننده برای لباس هایی با پارچه های پشمی و ابریشمی  و همچنین لباس های چرم و لاستیکی به هیچ وجه نباید استفاده شود.
۴
لباس های رنگ گرفته را در محلول آب و مایع سفید کننده یا سرکه غوطه ور کنید.
در صورتی که برچسب لباس استفاده از سفید کننده را منع کرده است یا اگر سفید کننده به سرعت در دسترس نیست، لباس ها را در یک تشت با مقداری محلول سرکه سفید و آب بخیسانید. در صورت امکان به جای سرکه از مایع سفید کننده (وایتکس) استفاده کنید.

نسبت سرکه به آب: ۲۳۵ میلی لیتر (یک فنجان) سرکه به ازای ۴ لیتر آب سرد.
نسبت مایع سفید کننده به آب: ۶۰ میلی لیتر (یک چهارم فنجان) سفید کننده به ازای ۴ لیتر آب سرد.
لباس ها می بایست برای ۳۰ دقیقه در محلول خیس بخورند.
۵
لباس ها را آبکشی و در ماشین لباس شویی بشویید.
پس از ۳۰ دقیقه خیس خوردن در محلول ذکر شده لباس ها را با آب سرد آبکشی کنید. سپس لباس ها را در ماشین لباس شویی با مواد شوینده و آب سرد بشویید.

۶
در صورتی که لباس رنگ گرفته سفید نشده است، گام چهارم را تکرار کنید.
۷
لباس هایی که کاملا سفید شده اند را در هوای آزاد خشک کنید.
در صورتی که لباس ها به طور کامل سفید شده اند اجازه دهید در مجاورت هوای آزاد خشک شوند.
نکته ها: 
برای جلوگیری از رنگ گرفتن لباس ها باید پیش از شستشو لباس های رنگی را از لباس های سفید جدا کنید. اگر لباس های رنگی و رنگ روشن با هم شسته شده اند، پس از پایان شستشو سریعا آنها را از ماشین لباس شویی خارج کنید و از هم جدا کنید.
امکان از بین بردن رنگ  منتقل شده به لباس درحالی که هنوز خیس است بسیار بیشتر از زمانی است که لباس خشک شده است یا در خشک کن در مجاورت هوای گرم قرار گرفته است.
مایع سفید کننده یا هیدروژن پراکسید می بایست پیش از استفاده حتما با آب رقیق شود در غیر این صورت باعث پوسیدگی پارچه می شود.
به عنوان آخرین راه حل لباس های سفید رنگ گرفته را به خشک شویی بدهید. خشک شویی ها با استفاده از مواد شیمیایی از بین برنده رنگ لباس ها را کاملا سفید می کنند. این موضوع به این معنی است که لباس های رنگ روشنی که رنگ گرفته اند با این روش به جای رنگ قبلی کاملا سفید خواهند شد.
اگر میزان رنگ گرفتگی پارچه زیاد باشد ممکن است هرگز به مانند قبل سفید و درخشنده نشود. شاید حالا که لباس شما سفید نشده است، بخواهید لباس خود را به رنگ دلخواه دیگری در آورید. لباس سفید متمایل به صورتی قابل استفاده نیست اما اگر آن را مشکی کنید دوباره قابل استفاده خواهد بود.

پیشنهادی