تمیز کردن ظروف مسی در خانه

تمیز کردن ظروف مسی در خانه

چگونه می توان ظروف مسی را تمییز کرد؟ چگونه می توان ظروف مسی را برق انداخت و یا چگونه می توان ظروف مسی را مثل روز اولشان کرد؟ سوالاتی که امروز در هاو کن یو به جواب آن ها خواهیم رسید. حتما شما هم به نوعی از انواع و اقسام ظروف مسی برای پخت و پز و یا سایر کار ها استفاده می کنید، ظروفی که برای مدتی به دست فراموشی سپرده شدند و حال با گذشت زمان و باتوجه به مزایایی که دارند دوباره به کار گرفته شده اند. اگر که از این ظروف استفاده می کنید با ما همراه باشید.

امروز در هاو کن یو با سه روش تمییز و برق انداختن ظروف مسی با شما هستیم. این ظروف به خاطر جنس و البته درخشانی که دارند بسیار زیبا هستند ولی با گذشت زمان و البته واکنش هایی که با هوا و یا دیگر مواد دارند، درخشانی و البته زیبایی خود را تا حدودی از دست داده و کدر می شوند. باز هم مطابق همیشه در هاو کن یو شما خواهید توانست با مواد و وسایل خانگی و بدونه هزینه خاصی این ظروف را مثل روز اول براق و درخشان کنید.

مواد و وسایل مورد نیاز: 
لیمو ترش
نمک
سس کچاپ
آب
دستمال
ابر
آرد
مسواک
مراحل:
روش اول استفاده از نمک و لیمو 
در این روش شما خوهید توانست با توجه به خاصیتی و البته واکنشی که اسید لیمو با نمک ایجاد می کند به راحتی جرم های ایجاد شده و البته کدری را از بین ببرید برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

۱) یک ظرف مناسب از محلول آب و نمک درست کنید
مقدار ابن محلول خیلی مهم نیست تنها شما چند قاشق نمک داخل ظرف آب بریزید. نمک علاوه بر خاصیتش در از بین بردن جرم ها به خاطر زبر بودنش به شما کمک می کند. شما همچنین به صورت مستقیم و بدونه آب هم از نمک می توانید استفاده کنید.

۲) تمام سطح را با نمک و لیمو تمییز کنید

شما علاوه بر لیمو از سرکه هم می توانید استفاده کنید ولی مطمئنا با لیمو به نتیجه مطلوب تر خواهید رسید. حال که مقداری نمک بر روی سطحی از ظرف ریختید سپس مقداری آب لیمو بر روی آن بریزید شما همچنین می توانید از لیمو ترش هم استفاده و آن را از وسط نصف کرده و سپس در نمک بزنید و بر روی سطح بسایید

۳) تمام سطح را با این محلول کاور کنید و تمییز کنید

می توانید ناحیه به ناحیه ظرف خود را تمییز کنید یا به صورت یک دست آن را داخل محلول قرار داده و سپس تمییز کنید. پس از کاور کردن ظرف مدتی به آن در حدود  ۱ تا۳   دقیقه زمان دهید و سپس شروع به تمییز کردن آن کنید. حال شروع به به ساییدن سطح ظرف کنید. اگر خود لیمو در دسترس نبود که در نمک بزنید و بسایید  همان مقدار آب لیمو را بر روی ابری ریخته و با استفاده از نمک شروع به تمییز کردن ظرف کنید.

۴) در صورت نیاز تکرار کنید
شما همچنین برای تمییز کردن آن اگر با لکه های سمج مواجه شدید می توانید از یک مسواک کمک بگیرید. در صورت نیاز مرحله قبل را چند با رتکرار کنید و مدام از نمک برای تاثیر و پاک کنندگی بیشتر کمک بگیرید. بهتر است از حرکات دوار و دایره ای شکل استفاده کنید تا ظرف شما تماما تمییز شود.

۵) آب بکشید و خشک کنید

در نهایت ظرف خود را در طیر آب ولرم گرفته و ان را آب بکشید چرا که کار شما به پایان رسیده است.

روش دوم استفاده از سُس کچاپ
شاید باورتان نشود ولی حال می خواهیم از سس کچاپ استفاده کنید. بله همان سُسی که برای ساندویچ و پیتزای خود استفاده می کنید. این روش هم بسیار موثر است و شما را شگفت زده خواهد کرد. برای بررسی مراحل با هاو کن یو همراه باشید.

۱) مقداری سس کچاپ بر روی ظرف بزنید

مقداری سس کچاپ بر روی ظرف مورد نظر بزنید و سپس با دست یا انگشت شروع به پخش کردن سس بر روی تمام سطح ظرف کنید،همچنین برای پخش کردن سس از یک دستمال می توانید کمک بگیرید.

۲) زمان دهید

پس از اینکه تمام ظرف را با سس کچاپ کاور کردید و پوشاندید چیزی حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه زمان دهید تا سسس کچاپ کار خود را انجام دهد.

۳) شروع به تمییز کردن کنید

پس از مدت مورد نظر شروع به ساییدن و تمییز کردن ظرف با یک اسفنج یا پارچه مناسب کنید و تمامی سطح را برق بیندازید. شاید با این کار شما از نتیجه شگفت زده شوید. در صورت نیاز این کار را تکرار کنید و یا از مسواک هم می توانید استفاده کنید.

۴) آبکشی و خشک کنید

پس از سپری شدن مراحل شروع به تمییزکردن ظرف و آب کشی کنید و سپس آن را با یک پارچه مناسب خشک کنید.

آموزش ویدویی این روش را هم در  زیر می توانید مشاهده کنید.

روش سوم آرد و سرکه
اینبار با چیزی شبیه به خمیر سر و کار داریم که قرار است ظرف خود را با آن پوشانده تا جرم زدایی کنیم و آن را برق بیندازید. اجازه دهید به سرعت به سراغ مراحل برویم. ترکیب شما مخلوطی از سرکه، نمک و آرد خواهد بود.

۱) خمیر را درست کنید

یک ظرف مناسب تهیه کنید و سپس مقداری سرکه متناسب با ظرف و سایز ظرف خود در آن بریزید و سپس یک قاشق نمک به آن اضافه کنید و در نهایت  مقداری آرد در آن بریزید که مخلوط  به شما یک خمیر بسیار نرم و کمی روان را به خواهد داد. مطابق شکل.

۲) مخلوط را بر روی ظرف بزنید

حال که خمیر خود را مهیا کردید با دست یا با پارچه میبایست تمام سطح ظرف مورد نظر را با این مخلوط بپوشانید. سپس برای مدت ۱۵ تا ۶۰ دقیقه به آن زمان دهید تا به همان صورت باقی بماند. مطمئنا با طولانی تر شدن زمان سطح براق تری خواهید داشت.

۳) آن را آبکشی کنید:

 در نهایت مثل سایر روش ها ظرف خود را شسته و مواد را از روی سطح ان بردارید واین کار را باکمیی ساییدن واستفاده از اسفنج به علاوه مسواک انجام دهید. در نهایت خشک کنید.

پیشنهادی

نظرات شما