پاک کردن لاک روی سطوح در کمترین زمان

پاک کردن لاک روی سطوح در کمترین زمان

در زندگی تمام خانم ها یک جا یک قطره لاک روی چیزی ریخته است و چون این اتفاق افتاده دلیلی ندارد که لباس،مبلمان یا میز شما برای همیشه لکه دار بماند. هرچه قدر که شما سریعتر عمل کنید لکه سریع تر و بهتر پاک میشود. بهترین پاک کننده ها برای لاک همان وسایلی هستند که همیشه در خانه شما وجود دارد

پاک کردن لکه از روی چوب:
اگر لاک خود را روی سطح چوبی ریختید از مواد پاک کننده مثل استون استفاده نکنید. این مواد به چوب آسیب میزنند. بهترین راه برای پاک کردن لکه استفاده از اسپری مو است. مقداری اسپری مو را روی لکه بپاشید و چیزی در حدود ۲۰ ثانیه صبر کنید و سپس لکه را تمیز کنید. ممکن است نیاز باشد که شما این کار را چند بار تکرار کنید ولی در نهایت لکه پاک خواهد شد.

پاک کردن لکه از روی لباس:

این مورد کار بیشتری میبرد و سختی بیشتری دارد. پاک کننده های لاک به خاطر نوع ساختارشان ممکن است برای هر نوع لباس و پارچه ای مناسب نباشد و رنگ آن را تغییر دهد. پس اول پاک کننده را روی قسمتی از پارچه امتحان کنید و در صورت نبودن مشکل لکه را پاک کنید. اگر نتوانستید از پاک کننده استفاده کنید از اسپری مو استفاده کنید. و در نهایت اگر هیچ کدام از این ها تاثیری نداشت اصلا نگران نباشید خشک شویی ها می توانند اکثر لکه ها را از بین ببرند.

پاک کردن لکه از روی مو:

اگر برای انجام کاری عجله داشتید و در آخر هم لاک و هم موهایتان را خراب کردید نگران نشوید . اگر لاک هنوز روی موهایتان خشک نشده از پاک کننده های لاک بدون استون برای تمیز کردن لاک استفاده کنید ولی اگر کار از کار گذشته و لاک روی موهایتان خشک شده، شما میتوانید با زدن نرم کننده یا روغن لاک را به راحتی از لای موهایتان در بیاورید.

پاک کردن لکه از روی فرش:

اول از همه فرش شما چه رنگی است؟ اگر فرش شما روشن یا سفید است بهترین گزینه شما پاک کننده لاک بدون استون است و اگر فرشی با رنگ تیره دارید از اسپری مو و الکل برای پاک کردن آن استفاده کنید. با یک اسفنج یا دستمال لکه را تمیز کنید و این کار را انقدر ادامه بدید تا لکه کاملا از بین برود.

پیشنهادی