خوشبو کننده سرویس بهداشتی

خوشبو کننده سرویس بهداشتی

سرویس‌های بهداشتی یک منبع برای تولید بوهای نامطبوع هستند که مطمئنا بارها در صدد از بین بردن این بوی آزمایشات و کارهای مختلفی را انجام داده‌اید، گاها بر آن مشکل غلبه کرده‌اید و گاها هم نتوانستید آن طور که باید و شاید آن را بر طرف کنید. راه‌های مختلفی برای از بین بردن بوی نامطبوع سرویس‌های بهداشتی وجود دارد که امروز به برخی از بهترین و کم هزینه‌ترین این روش‌ها می‌پردازیم. با چندین روش پیشنهادی زیر که به نقل از مجله سیمرغ برایتان انتخاب کرده‌ایم، شما خواهید توانست تا حدودی تقریبا این بوی نامطبوع را در کمترین زمان با تکنیک‌ها و مواد خانگی از بین برید. با ما همراه باشید. بوی نشات گرفته از سرویس‌های بهداشتی گاهی به خاطر عملکرد ضعیف شما در تمییز و پاکیزه نگه داشتن سرویس‌های بهداشتی تشدید می‌شود که این موضوع نشان از اهمیت بهداشت و نظافت این مکان های آلوده می‌دهد.

مواد و وسایل مورد نیاز برای از بین بردن بوی بد سرویس بهداشتی
– عطر یا روغن خوشبو کننده
– الکل
– سرکه
– آبلیمو
– جوش شیرین
– اسپری آب
– دستکش

مراحل از بین بردن بوی بد سرویس بهداشتی
۱. استفاده از ترکیب مطبوع کننده
شما برای این روش احتیاج به سه مواد برای ترکیب و سپس تمیز کردن و از بین بردن بو دارید. شما می‌بایست در ابتدا مقدار مساوی از جوش شیرین و آب لیمو را با یکدیگر ترکیب کنید. این ترکیب شبیه به خمیر بسیار لطیف و البته کمی شبیه به مایع خواهد داشت که پس از خوب بر هم زدن به دست می‌آید، و باید انسجام داشته باشد، سپس با استفاده از یک وسیله مناسب این ترکیب را در مکان ها و درزهای مختلف دستشویی مخصوصا مکان‌هایی که دسترسی و دید ندارد قرار دهید.

۱۵ دقیقه تایم دهید و مقداری سرکه را در یک اسپری کننده آب ریخته و شروع به اسپری کردن سرکه بر روی قسمت‌هایی کنید که از ترکیب استفاده کرده‌اید، پس از مدتی با آب و وسایل تمییز کننده شروع به تمییز کردن و ضد عفونی کردن مکان‌های مورد نظر بکنید. این کار علاوه بر اینکه باعث تمییز شدن و از بین رفتن باکتری‌های ساطع کننده بو می‌شود بلکه تا مدت‌ها سرویس بهداشتی شما از بوی بسیار خوشایند این ترکیب بهره خواهد برد.

اما یک مورد دیگر که می‌تواند کار شما را به خوبی به پایان برساند اضافه کردن چند قطره عطر به الکل است که توسط اسپری در محیط اسپری شده است. این کار تا مدت‌ها بوی بسیار مطبوع را جانشین آن مشکل همیشگی می‌کند.

۲. از تهویه های مناسب استفاده کنید
اگر سرویس‌های بهداشتی شما این قابلیت را دارد، بهتر است از یک فن یا وسیله‌ای شبیه به آن برای تهویه هوای داخل سرویس‌ها کمک بگیرید. بسیار از باکتری‌ها با مجاورت با هوای تازه از بین خواهند رفت که این کار علاوه بر تهویه هوای نامطبوع بر سلامتی شما هم تاثیر مثبتی خواهد داشت. اگر به تهویه کننده مناسب دسترسی ندارید و یا امکانش را ندارید، سعی کنید در شرایط مناسب درب سرویس‌های بهداشتی را برا گردش هوا در داخل آن‌ها باز بگذارید.

۳. نظافت را جدی بگیرید
شاید نیمی از بوی سرویس‌های بهداشتی منبعی فاضلابی داشته باشد و نیمی دیگر به نظافت ناصحیح و یا بلند مدت شما مربوط می‌شود. دقت کنید که سرویس‌های بهداشتی به صورت معمول هر هفته دوبار باید نظافت شوند.

از ضد عفونی کردن تمام محیط با مواد شوینده مناسب گرفته تا ترمیم شکستگی‌ها و درزها در دیوار یا کف سرویس‌های بهداشتی، دقت در ترمیم بندکشی‌های سرویس‌های بهداشتی در اسرع وقت بکنید چرا که علاوه بر گسترش این مشکل تا حدود زیادی در زیبایی و البته پاکیزگی سرویس بهداشتی شما تاثیر گذار خواهد بود.

۴. تمییز کردن دستشویی
معمولا خود دست شویی‌ها به صورت منظم نظافت نمی‌شوند که خود نقش بسازیی در تولید بوهای نامطبوع دارند، یکی از بهترین مایعات خانگی برای تمییز کردن این قطعه از سرویس‌های بهداشتی سرکه سفید است. یک دستکش مناسب استفاده کنید و سپس ۴ پیمانه سرکه سفید را داخل دستشویی ریخته و یا دست و سیله‌ای مناسب خوب آن را ضد عفونی و تمییز کنید. اگر نیاز بود عملیات را تکرار کنید.

۵. برای از بین بردن جرم دستشویی از نوشابه می‌توانید استفاده کنید
یکی از روش‌های از بین بردن جرم‌ها در دستشویی استفاده از اسید است که در دسترس ترین نوع آن استفاده از نوشیدنی‌های گازدار است که تا حدود بسیار زیادی می‌تواند جرم‌ها را با خاصیتی اسیدیشان از بین ببرد.

۶. درب چاه و کفشویی‌ها را تمییز کنید

بسیاری از مواقع اگر از کفشویی در داخل سرویس‌های بهداشتی استفاده می‌کنید از تمییز کردنشان قافل می‌شوید در حالی که این مورد هم برای از بین بردن بوی نامناسب بسیار مهم است. یک فرچه در دست گرفته و کف شویی را جدا کنید و سپس با مواد تمییز کننده مناسب ضمن از بین بردن تمام جرم‌ها به تمییز کردن آن‌ها بپردازید.

۷. از خوشبو کننده‌های خانگی استفاده کنید
شاید یکی از سر راست‌ترین و راحت‌ترین روش‌ها برای مطبوع کردن سرویس‌های بهداشتی استفاده از ترکیبات خانگی خشبو کننده باشد. برای این کار شما می‌توانید از مقداری عطر یا روغن‌های خوشبو کنند + آب و کمی الکل صنعنی استفاده کنید، اگر محلول کمی بوی مایل به الکل منتشر کرد از مقداری سرکه هم می‌توانید استفاده کنید. این ترکیب همچون افشانه‌های خوشبو کننده می‌توانند در محیط اسپری شوند. ضمن اینکه افشانه‌های خوشبو کننده آماده را هم می‌توانید در لیست خرید خود داشته باشید.

۸. از مقداری عطر در داخل رول دستمال استفاده کنید
اگر تنها چند قطره را مقداری عطر به داخل روی‌های دستمال کاغذی اضافه کنید با توجه به خاصیت جذب کننده این رول‌ها با هر بار استفاده و چرخوانده شدن آن تا مدت‌ها بوی بسیار مطبوع عطر منتشر می‌شود که یک ترفند بسیار جالب و مناسب برای استفاده داخل سرویس‌های بهداشتی است.

۹. استفاده از عطر بر روی حباب

در نهایت روش مبتکرانه و البته جالب دیگر استفاده از مقداری عطر یا ادکلن بر روی حباب چراغ است که هر بار با روشن شدن والبته کمی داغ شدن شروع به ساطع کردن عطر خوش می‌کند که بسیار کارامد خواهد بود.

پیشنهادی