ترفندهایی برای بزرگ نشان دادن خانه کوچک

ترفندهایی برای بزرگ نشان دادن خانه کوچک

برای اینکه آپارتمان بسیار کوچک خود را بزرگ تر از آن چه هست تزئین کنید، باید به یک سری مسایل توجه داشته باشید. به طور مثال، دیوارها باید رنگ روشن داشته باشند. وسایل خانه را نیز روشن و کوچک انتخاب کنید. یا مثلا آینه در این واحدها در بزرگ تر نشان دادن فضا نقش مهمی دارند.

این اتاق همانطور که مشاهده می کنید، به طور ناشیانه ای دکور شده است و هیچ وسیله ای با دیگری تناسب ندارد. عکس روی دیوار که میان پنجره ها نصب شده، نمای بسیار زشتی به اتاق بخشیده است. پتویی که روی کاناپه قرار دارد  و به طور کلی، رنگ ها و طرح ها هیچ تناسبی با هم ندارند.

نکته نخست: کاناپه را نونوار کنید

برای اینکه به کاناپه چهره جدیدی ببخشید می توانید کوسن ها یا بالشتک های آن را عوض کنید. یا روکش روی کوسن ها را عوض کنید. اگر قبلا پتویی روی آن بوده است، آن را بردارید تا نمایی متفاوت از آن دیده شود.

نکته دو: به اندازه تابلوهای دیواری توجه داشته باشید

برای اینکه دیوارهای خانه زیبا دیده شوند، تابلوهای هم اندازه را در یک ردیف نصب کنید.در ضمن، به تناسب اندازه تابلو و دیوار نیز توجه داشته باشید.

نکته ۳: توازن فضا را تغییر دهید

آینه بالای کاناپه را به اندازه طول آینه انتخاب کنید. ترجیحا نیز قاب اطراف آن را به رنگ دیوار تغییر دهید. این آینه و بزرگی آن باعث می شود تا اتاق نشیمن کوچک این آپارتمان بزرگ تر دیده شود.

نکته ۴: میز کنار مبل لزوما نباید میز باشد

در فضاهای که بسیار کوچک هستند و برای قرار دادن انواع وسایل جای کافی وجود ندارد، می توانید ایده پردازی های خوبی داشته باشید. به طور مثال، به جای میز عسلی کنار مبل / کاناپه می توانید از تاقچه های دیوارکوب استفاده کنید. از قسمت زیرین آن برای قرار دادن کتاب یا وسایل تزئینی موردعلاقه خود استفاده کنید. از طبقه بالایی نیز به عنوان میز بهره بگیرید.

نکته ۵: بهره گرفتن از قالیچه

برای اینکه فضا کوچک است و نمی توان برای زیباسازی آن خیلی مانور داد، توصیه می کنیم از زیبایی قالی بهره بگیرید. یک قالی بزرگ در زیر و قالیچه کوچک تری را روی آن پهن کنید. این کار باعث می شود تا کف نما و جلوه دیگری داشته باشد.

در این اتاق فشرده و کوچک، یک میز غذاخوری کوچک و دو نفره با دو صندلی قدیمی اما زیبا وجود دارد. برای اینکه در این فضای غذاخوری تحولی خوب ایجاد کنید، توصیه هایی که در ادامه داریم، می توانند به شما کمک کنند. به این توجه داشته باشید، پنجره ها و پرده ها هم در نمای این میز تاثیر بسیاری دارند.

نکته ۶: بلندتر و عریض تر نشان دادن پنجره ها

این ترفند برای بزرگ تر دیده شدن فضا بسیار موثر است. عرض میل‌پرده را بلندتر از اندازه واقعی پنجره انتخاب کنید. پرده ها را نیز تا پایین تا کف زمین بلند انتخاب کنید تا بلندتر دیده شوند. برای میز غذاخوری یک رومیزی ساده و باریک و یک دکوری متناسب برای روی آن انتخاب کنید تا خیلی خالی و بی روح دیده نشود. یک رومیزی ساده می تواند به میز طرح متنوعی ببخشد.

نکته ۷: برای انتخاب وسیله ای که قرار است روی میز بگذارید، از اشکال هندسی و درخشده بهره بگیرید. به طور مثال، این دکوری برنجی با رنگ براق و متالیک برای این منظور بسیار مناسب به نظر می رسد.

در این خانه، مالک آن شومینه را به گالری هنری تبدیل کرده است و انواع تابلو و وسایل موردعلاقه خود را آنجا چیده است. اما کمی شلوغ و به ریخته دیده می شود و آدم اگر دایم این همه وسیله را در کنار هم ببینید، سرگیجه می گیرد. باید به این سیستم یک نظمی داد. برای این منظور با ما همراه باشید.

نکته ۸: بدون هزینه آنها را سازمان دهی کنید

برای اینکه به این بخش از خانه تنوع ببخشید و کاری کنید که نمای متفاوتی داشته باشد، فقط کافی است از حجم این همه وسیله و تابلو بکاهید. یعنی ساده ترین کار برای نخستین قدم، این است. سپس می توانید، یک قاب عکس بزرگ رادر بالای شومینه نصب کنید. در قسمت پایین هم، تابلو و بوم هایی که جلوی شومینه را پوشانده اند، بردارید تا کمی فضا باز شود. برای اینکه قاب های کوچک روی شومینه هم شکل مرتبی داشته باشند، یک تاقچه کوچک بالای آن نصب کنید تابه فرم پلکانی وسایل را روی آن قرار دهید.

نکته ۹: نمایش هیزم ها

به سبک شومینه های قدیمی، هیزم های چوبی را به حالت تزئینی داخل شومینه قرار دهید.این باعث زیباتر دیده شدن شومینه است در ضمن، ظاهر آن نیز دچار تغییر کلی می شود. این کار باعث می شود در فصل سرما هم بتوانید به راحتی از این فضا برای گرم کردن خانه استفاده کنید.

این روتختی بسیار زیبا است. اما در چنین فضای کوچکی، بسیار سرگیجه‌آور به نظر می رسد. بهتر است برای چنین فضای کوچکی، طرح ساده تری انتخاب کنید.

نکته ۱۰: تناسب رنگ ها

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم، برای اینکه در ظاهر این اتاق تغییرات بزرگ ایجاد کنید بهتر است از رنگ های روشن بهره بگیرید. رنگ های خنثی برای فضاهای کوچک گزینه های خوبی هستند. روتختی ساده با رنگ روشن انتخاب کنید.

نکته ۱۱: تجمع بالشت ها

برای اینکه ظاهر تخت تغییر کند، چند ردیف از بالشت روی تخت قرار دهید. برای زیبایی بیشتر، بالشت ها را با رنگ های متنوع انتخاب کنید. یعنی برای هر ردیف یک رنگ لحاظ کنید.

نکته ۱۲: لوستر

بالای تخت، لوستری ساده نصب کنید. این باعث نور بیشتر فضا می شود.

در این آشپزخانه به دلیل کم بودن فضا، همه وسایل روی سر هم انبار شده اند. و فضا بسیار به هم ریخته و نامرتب دیده می شوند.

نکته ۱۳: از فضای دیواری استفاده کنید

برای اینکه از فضاهای کوچک بهترین استفاده را داشته باشید، روی دیوار از پایین تا بالا، قفسه دیوارکوب نصب کنید. به جای اینکه روی یک میز قرار دهید، چندین طبقه نصب کنید. در بالای پنجره هم می توانید یک تاقچه نصب کنید و از آن استفاده کنید.

پیشنهادی