محافظت از مو در برابر کلر استخر

رشد مو

محافظت از مو در برابر کلر استخر

کلر بخاطر اینکه چربی‌ طبیعی موها و پوست سرتان را از بین می‌برد، موهایتان را خشک و بی روح می‌کند. این اتفاق موجب می‌شود که موهایتان نرمی خود را از دست داده و زبر و پراکنده شوند. این بدان معنی است که کلر، جنس موهای شما را سفت و خشن کرده، از میزان درخشندگی‌اش کاسته و رنگ طبیعی آنها را نیز از بین می‌برد.

به گزارش خبرنگار سایت نایس بانو، اثر تخریبی روی چربی‌ها و پروتئین‌های سطحی پوست و مو دارد و منجر به خشکی شدید پوست و مو می‌شود بنابراین خارش پوستی ایجاد شده و موها حالت خود را از دست داده و موهای رنگ‌شده تغییر رنگ می‌دهد به‌خصوص موهای بلوند به رنگ سبز تغییر رنگ می‌دهد.

به‌علاوه غلظت بیش از حد سولفات مس در استخر جهت کنترل جلبک، باعث کمرنگ و کدر شدن موها می‌شود. ضرر کلر در آب سرد کمتر از گرم است.

خوشبختانه راه‌های متعددی برای حفاظت مو در برابر کلر وجود دارد. در زیر نحوه محافظت از موها در برابر کلر را ذکر می کنیم:

● کلاه شنا بپوشید

پوشیدن کلاه شنا مختص شناگران حرفه‌ای نیست. اگر موهای شما به طور طبیعی خشک هستند، تحت درمان شیمیایی هستند و یا به علت استفاده از ابزارهای حرارتی آسیب دیده‌اند، حتما از کلاه شنا استفاده کنید. کلر بر روی موهای ضعیف‌تر، تاثیر بیشتری می‌گذارد!

● موهایتان را با آب تازه بشویید

هدف این است که از تاثیر مستقیم آب استخر بر ساقه موهایتان جلوگیری کنید». موهایتان را قبل از ورود به استخر با آب تازه خیس کنید، تا سطح تماس مستقیم آب استخر با موهایتان کاهش یابد. برای شستشوی مجدد در طول و بعد از شنا، در روزهایی که به مدت طولانی در استخر هستید، هر نیم ساعت یک‌بار دوش بگیرید.

● موهایتان را به روغن نارگیل آغشته کنید

روغن نارگیل (یا روغن موی دلخواه) یک سپر مقاوم به آب ایجاد کرده و از موها در برابر کلر و مس محافظت می‌کند. برای جلوگیری از آسیب کلر، اجازه دهید که روغن مورد استفاده در زمان شنا روی سرتان بماند.

● از نرم‌کننده بیشتری استفاده کنید

اگر چندین هفته در معرض کلر سنگین قرار گرفته‌اید، از نرم کننده بیشتری استفاده کنید؛ نرم‌کننده‌ها قبل از شنا از مو محافظت کرده و بعد از شنا آن را ترمیم می‌کنند». او همچنین توصیه می‌کند که برای آبرسانی بهتر به موها و درخشش بیشتر آنها از درمان‌های ترمیمی با روغن داغ و نرم‌کننده‌های جذبی استفاده کنید.

● از شامپوهای پاک‌کننده‌ مس استفاده کنید

این شامپو، ته‌رنگ سبز موها را از بین می‌برد. اگر ته‌رنگ سبز موها پس از یک‌بار استفاده از شامپو برطرف شد، استفاده‌ مجدد از آن اختیاری خواهد بود. اما کرانت توصیه می‌کند که اگر به طور منظم شنا می‌کنید، هر روز از این شامپوها استفاده کنید.

● موهایتان را طبیعی خشک کنید

اجازه دهید موهایتان در معرض هوا خشک شوند و سعی کنید از رنگ موی جدید در فصل تابستان که به استخر میروید استفاده نکنید و کمتر موهایتان را رنگ کنید.. این امر کوتیکول موهایتان را تا حد ممکن نرم نگه می‌دارد و به ساقه‌ی مو کمک می‌کند که در برابر نفوذ کلر و مس مقاومت کند.

پیشنهادی