خواص درمانی آووکادو

خواص درمانی آووکادو

آووکادو سرشار از ویتامین و مواد مغذی مورد نیاز برای عملکرد صحیح بدن است و می تواند در درمان بسیاری از ناخوش ها مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار سایت  نایس بانو، آووکادو می تواند بخش مغذی برنامه ی غذایی شما باشند و این میوه شامل بسیاری مواد مغذی هست که همگی برای سلامتی مفیدند. در زیر تعدادی از مواد مغذی موحجود در آن و تاثیر آنها بر بیماری ها ذکر می گردد:

ویتامین K : کمک به ترمیم مکانیزم لخته شدن طبیعی خون و پیشگیری و درمان استخوان های ضعیف.

ویتامین C : کمک به رشد و ترمیم سلول از پوست تا اعصاب. همچنین یک آنتی اکسیدان است که از بدن در برابر مزاحمان مضری ( رادیکال های آزاد ) که در مسائل مرتبط با سلامتی از قبیل بیماری قلبی و سرطان نقش دارند، محافظت میکند.

ویتامین B6 : ترویج عملکرد سالم سیستم ایمنی بدن، عملکرد عصب، و تشکیل سلول های قرمز خون.

ویتامین E : به بدن برای ساخت گلوبول های قرمز خون و افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک میکند. همچنین یک آنتی اکسیدان است و برای سلامت پوست و مو ضروری است.

فولات Folate : ترویج سلول سالم و توسعه بافت. برای بهبود رشد مغز و ستون فقرات جنین هم ضروری است بنابراین به طور خاص از اهمیت بسزایی برای زنان باردار برخوردار است ( به تمام زنان در سن باروری توصیه میشود که مکمل فولات استفاده کنند. ) این مسئله برای پیشگیری از کم خونی اهمیت دارد.

منیزیم Magnesium : برای عملکرد اعصاب و عضلات اهمیت دارد و همچنین از سلامت سیستم ایمنی و استحکام استخوانی حمایت میکند. قند خون را تنظیم کرده و به تولید انرژی کمک میکند. کسانی که از میگرن رنج می برند، گرفتن منیزم بیشتر می تواند اثر پیشگیری داشته باشد.

پتاسیم Potassium : یک الکترولیت است که به حفظ تعادل مایعات طبیعی بدنمان کمک می کند. و در عملکرد عضلات و اعصاب، سنتز پروتئین ( عضله سازی ) و عادی نگه داشتن ضربان قلب تاثیر گذار بوده و همچنین در کاهش نفخ موثر است.

فیبر Fiber : که به طور معمول در سلامت روده بزرگ، کاهش کلسترول، تثبیت قند خون ( که اشتها را کنترل کرده و مدت زمان بیشتری به شما احساس سیری می دهد ) و حفظ وزن سالم بدن تاثیر گذار است. آووکادو هم مثل بسیاری از میوه ها دارای هر دو نوع فیبر محلول و نامحلول است.

لوتئین Lutein : این کاروتنوئید – نامی برای انواع رنگدانه های گیاهی که باعث تولید رنگ قرمز، نارنجی و زرد میشود – برای سلامت چشم فوق العاده است. تحقیقات نشان میدهد که ممکن است به محافظت در مقابل بیماری های چشمی کمک کند، علتش این است که تا حدودی نور آبی مخرب را جذب میکند. ضمن این که لوتئین یک آنتی اکسیدان است.

پیشنهادی