مراقبت در خانه از موی آسیب دیده

رشد مو

مراقبت در خانه از موی آسیب دیده

اگر موهایتان را رنگ کنید، صاف کنید، فر کنید یا سشوار بکشید، همه ی این کارها به موهایتان صدمه وارد می کنند. حتی گرمی هوا یا مواد شیمیایی ممکن است به موی شما صدمه وارد کنند.

به گزارش خبرنگار سایت نایس بانو، یکی از راه‌های واضح برای ترمیم موهای آسیب دیده استفاده از نرم کننده است. در کنار استفاده از نرم کننده ای که احتمالا بصورت منظم پس از شست و شوی سرتان استفاده می‌کنید، اضافه کردن از نرم کننده های دارای خاصیت ترمیمی در برنامه ی مراقبت از موهایتان نیز اهمیت ویژه ای دارد.

موی خشک و خشن ممکن است علامت کمبود عنصری خاص در رژیم غذایی شما باشد. سعی کنید مقداری اسید های چرب امگا-۳ به وعده‌های غذاییتان اضافه کنید.

از مکمل هایی استفاده کنید که اکثر مواد مغذی مورد نیاز را برایتان فراهم کند.

همچنین با خوردن بیشتر آجیل، ماهی و تخم مرغ به خودتان توجه بیشتری داشته باشید. این چربی های سالم، کمک می‌کنند موهایتان قوت گرفته تا نرم تر، قوی‌تر و حالت پذیر تر شود.

اگر موهای خشک و آسیب دیده دارید پیشنهاد می‌کنم که سر دوشی معمولی حمام خود را با سر دوشی های مخصوصی که دارای فیلتر تصفیه آب هستند تعویض کنید زیرا آب لوله کشی برای اینکه قابل آشامیدن شده و باکتری هایش کشته شوند، اغلب به شدت با مواد شیمیایی مختلف ترکیب می‌شوند. برای جلوگیری از صدمه ای که این مواد شیمیایی به موی شما وارد می‌کنند،

ممکن است مقصر آسیب موهای شما شامپویتان باشد. بهتراست شامپویی تهیه کنید که ph متعادل داشته و بدون سولفات است.

به یاد داشته باشید که شست و شوی بیش از اندازه ی مو می‌تواند باعث خشکی و آسیب مو شود. در‌واقع یکی از راه‌های درمانی موهای خشک هم همین است، از شست و شوی بیش از اندازه ی موهایتان دوری کنید. زیرا شستشوی زیاد، موهایتان را از چربی های طبیعی که برای سلامت و درخشندگی به آن‌ها نیاز دارد محروم می سازد.

همچنین مدل دادن به مو، حداکثر صدمات را به موهای شما وارد می‌کند. اجازه دهید موهایتان خودش خشک شود، سعی کنید از محصولات زیبایی موی کمتری استفاده کنید و روی مدل موهایی تمرکز کنید که بدون استفاده از اسپری‌های مو، حجم دهنده ها و اتوی موهای فردهنده همچنان زیبا به نظر بیایند.

گرمی هوا و مواد شیمیایی چیزهایی است که نمی‌توانید در آن‌ها تغییری ایجاد کنید، مانند آفتاب، باران، باد یا هوای آلوده، پس وقتی از خانه خارج می شوید، کلاه بگزارید تا پوششی برای موهایتان در برابر نور خورشید و باد باشد و صدمات ناشی از عناصری مثل باران یا هوای آلوده و گرم را کاهش دهید. اگر می‌بینید که موهایتان با تغییر فصل خشک می‌شوند از نرم کننده ها در این فصل استفاده کنید

پیشنهادی