درمان افسردگی پاییزی با ماست

درمان افسردگی پاییزی با ماست

اختلال تاثیرپذیری فصلی (‏SAD‏) یا افسردگی پائیزی حالتی که هر ساله در یک زمان مشخص رخ می‌دهد. معمولا هم در فصل‌های سرد سراغ مردم می‌آید و البته کسانی هم هستند که در بهار یا خیلی نادر در تابستان دچار این افسردگی می‌شوند. ‏

به گزارش خبرنگار سایت نایس بانو، تاکنون خواص بسیاری با خوردن ماست گزارش شده است حالا نتایج یک مطالعه نشان داده است که می توان افسردگی را نیز با خوردن این ترکیب مقوی درمان کرد.

ماست دارای پروبیوتیک های بوده که فعالیت انگل های مفید درون روده را افزایش می دهد. طبق نوشته های اخیر مجله Scientific Reports رابطه مستقیمی بین احوال خوش انسان و فعالیت به موقع و روتین روده وجود دارد که می تواند منجر به راه های درمانی مناسبی شود.

هرساله در حدود ۴۰ میلیون نفر در آمریکا دچار افسردگی شده که از این طریق ضرر های مالی بسیاری را به اقتصاد این کشور وارد می شود. هم اکنون تیم تحقیقاتی جدید از دانشگاه پزشکی ویرجینیا (University of Virginia School of Medicine) پیشرفت قابل ملاحظه ای را پیش گرفته اند.

طبق گفته های گالتیر (Alban Gaultier)، مدیر این مطالعات، اهمیت یافته های جدید بسیار مهم می باشد چراکه هر روزه تعداد این افراد بالا رفته بطوری که در صورت اقدام به درمان عوارض خاصی نیز در افراد مبتلا دیده می شود.

بنابراین سوالی که باید به آن پاسخ داده شود این است که آیا واقعا فعالیت میکروبیوم های موجود در بدن روده افراد به مبارزه آنها با افسردگی کمک می کند؟

میزان لاکتوباسیلوس-باکتری های پروبیوتیک در ماست-تا میزان بسیاری در موش های دچار افسردگی کاهش پیدا می کند.

اما بلافاصله بعد از اینکه میزان لاکتوباسیلوس در رژیم این موش ها بالا رفت، درجه افسردگی و علائم مربوط به این بیماری تا میزان چشم گیری در آنها کاهش پیدا کرد. کاملا مشخص است که رابطه مستقیمی بین میزان لاکتوباسیلوس و حالات روحی وجود دارد ولی آیا چرا؟

کینورنین-متابولیت-به عنوان عاملی شناخته شده که افسردگی را تحت شعاع قرار می دهد. زمانیکه که درجه این ترکیب شیمیایی در بدن افزایش پیدا می کند نشانه های مربوط به افسردگی نیز بالا می رود. لاکتوباسیلوس می تواند به بالانس نگه داشتن میزان کینورنین در بدن کمک کند.

بدون میزان قابل توجهی از لاکتوباسیلوس بدن قادر نمی باشد تا میزان ترکیبات شیمیایی را که منجر به افسردگی می شوند را تنظیم کند.

ماست، دارای میزان بسیاری از لاکتوباسیلوس پروبیوتیک می باشد که می تواند به عنوان غذایی بسیار لذیذ مصرف شود. پروبیوتیک ها همچنین می توانند از بسیاری آلرژی های فصلی نیز جلوگیری کنند. مصرف این ترکیب برای بسیاری افراد-آنهایی که حساسیت خاصی به ماست ندارند-می تواند بسیار مفید باشد.

پیشنهادی

نظرات شما