مردم در مورد بیماری آنفولانزای مرغی نگران نباشند

مردم در مورد بیماری آنفولانزای مرغی نگران نباشند

نماينده‌ي مردم شادگان در خانه‌ي ملت، گفت: در خصوص آنفولانزاي مرغي مشكلي در كشور وجود ندارد كه مردم را نگران كند.

مجيد ناصري‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اين كه طبق گزارشات هنوز مورد قطعي در خصوص ورود آنفولانزاي مرغي به كشور مشاهده نشده، افزود: به گفته مسوولان سازمان دامپزشكي و معاونت دام و طيور، تمام تمهيدات لازم در اين راستا به كار گرفته شده و در حد توان واكسن‌ها و مواد مورد نياز براي جلوگيري از احتمال شيوع اين بيماري تهيه گرديده است.

وي در ادامه گفت: مشكل و نگراني خاصي از اين جهت احساس نمي‌شود و نظر مسوولان مربوطه نيز همين بوده است و ما نيز در كميسيون بر اين مساله تاكيد كرديم كه تمام توان براي مقابله با احتمال شيوع اين بيماري به كار گرفته شود. در اين رابطه برخي همكاران كميسيون نيز تاكيد داشتند كه بايد به گونه‌اي رفتار شود اين بيماري نيز مثل بيماري وبا نگراني ايجاد نكند و به مرغداران و صنعت مرغداري كشور ضربه وارد نشود و يك چيز شايعه تبديل به يك دغدغه و نگراني عمومي نگردد.

عضو كميسيون كشاورزي مجلس ادامه داد: در واقع اين شايعه نبايد به گونه‌اي باشد كه هم به اقتصاد كشور ضربه بزند و هم مردم را بي‌جهت نگران كند. اين مساله قابل كنترل است و هنوز هم وارد كشور ما نشده است.

وي با انتقاد از برخي مصاحبه‌ها در خصوص شيوع آنفولانزاي مرغي در كشور، گفت: واقعيت اين است كه مورد حادي تاكنون مشاهده نشده و انشاء‌اله مشكلي پيش نمي‌آيد.

ناصري‌نژاد با بيان اين‌كه دامپزشكي كشور اعلام كرده كه آمادگي كامل در اين رابطه را دارد، افزود: در اين راستا اعتبارات و بودجه‌هاي پولي نيز درخواست كرده‌اند كه با همكاري كميسيون كشاورزي در اختيار آنها گذاشته خواهد شد و ظاهرا مشكل خاصي در دامپزشكي كشور احساس نمي‌شود و آن‌ها آماده‌اند اگر موردي از بيماري آنفولانزاي مرغي مشاهده شد آن را جمع كنند. به طوري كه در تمام كشور امكانات خود را بسيج كرده و آماده‌اند اگر موردي مشاهده كردند سريعا اقدام كنند.

عضو كميسيون كشاورزي مجلس در پايان گفت: به عنوان يك نماينده به خبرنگاران و مسوولان رسانه توصيه مي‌كنم كه به مسائل حساس اين چنيني دامن نزنند، چرا كه نگراني اجتماعي ايجاد مي‌كند و هم معضلات بزرگي براي اقتصاد كشور به وجود مي‌آورد. در حال حاضر ما صادر كننده تخم مرغ و برخي فرآورده‌هاي گوشتي هستيم كه اگر بدون دليل به اين مسائل دامن زده و پخش شود ضربه‌ي بزرگي به صنعت مرغداري وارد مي‌كنيم و خسارت آن عايد كشور مي‌شود.

پیشنهادی