از هر ۹ زن یکی از آنان مبتلا به سرطان سینه میباشند

از هر ۹ زن یکی از آنان مبتلا به سرطان سینه میباشند

از ميان هر ‪ ۹‬زن در اين كشور بطور متوسط يكي از آنان به بيماري سرطان مبتلا مي‌شود.

اين انجمن در بيانيه‌اي به مناسبت ‪ ۱۹‬اكتبر، “روز جهاني سرطان پستان” افزود: سرطان پستان، قولون، رحم، تخمدان و معده به ترتيب بيشترين ميزان ابتلا را در ميان زنان اسپانيايي نشان مي‌دهد.

انجمن يادشده ميزان بروز بيماري سرطان پستان را در اين كشور جنوب غربي اروپا سالانه ‪ ۱۶‬هزار مورد بيان كرد كه در مجموع ‪ ۲۰‬درصد ميزان ابتلا به بيماري مهلك سرطان را به خود اختصاص مي‌دهد.

انجمن اسپانيايي مبارزه با سرطان با تاكيد بر اينكه بيماري سرطان پستان يك تومور است كه به موقع قابل تشخيص است، تشخيص زودرس اين بيماري را بهترين روش براي كاهش چشمگير عواقب خطرناك آن دانست.

بر اساس اين بيانيه، امروزه ‪ ۷۸‬درصد از بيماران مذكور پس از تشخيص آن پنج سال، ‪ ۷۲‬درصد ‪ ۱۰‬سال و حدود دو تن از هر سه بيمار نيز تا ‪ ۲۰‬سال به حيات خود ادامه مي‌دهند.

به گفته انجمن مذكور، در سال ‪ ۲۰۰۱‬ميلادي، تعداد ‪ ۲۱‬هزار و ‪ ۵۸۸‬نفر مبتلا به بيماري سرطان پستان در اسپانيا درگذشتند، بيماري كه بيشترين قربانيان آن زنان ‪ ۳۵‬تا ‪ ۵۴‬ساله هستند.

بر اساس اين بيانيه، سالانه بيش از يك ميليون مورد جديد سرطان سينه در جهان تشخيص داده مي‌شود و اين بيماري در مجموع به مرگ حدود ‪ ۴۰۰‬هزار نفر در كره زمين مي‌انجامد.

در همين حال، برخي منابع خبري گزارش دادند بر اساس تحقيقاتي كه بتازگي در ‪ ۱۱۰‬بيمارستان اسپانيا انجام شده، مشخص شده است كه عمل شيمي درماني براي بيماران سرطاني از سوي دولت بيش از ‪ ۶۰‬ميليون يورو در سال هزينه دارد كه برابر با ‪ ۴۲۸‬يورو براي هر بيمار است.

اين هزينه در صورت تجويز داروهاي واردشده به بازار به يكهزار و ‪۱۲۰‬ يورو افزايش مي‌يابد.

بر اساس آخرين گزارشي كه در كنگره سرطان پستان در اسپانيا منتشر شد، حدود ‪ ۳۵‬تا ‪ ۴۰‬درصد افراد مبتلا به اين بيماري مورد جراحي قرار مي‌گيرند در حالي كه اين درصد در فرانسه كشور همسايه اسپانيا ‪ ۷۵‬درصد است.

پیشنهادی