تاثیر لوازم برقی هیچ خطری برای انسان ندارد

تاثیر لوازم برقی هیچ خطری برای انسان ندارد

دانشمندان مي‌گويند هيچ مدرك علمي مبني بر اين كه قرار گرفتن در معرض تجهيزات الكتريكي و برقي موجب بروز بيماري شود وجود ندارد.

به گزارش آژانس حفظ سلامتي انگليس در اين زمينه به تحقيقاتي مربوط به حساسيت الكتريكي و گزارشاتي ازسوي بيماران در اين زمينه مراجعه كرده‌اند.

اين آژانس اعلام كرد كه اگر چه اين افراد علايم واقعي و ناخوشايندي را تجربه كرده‌اند اما با اين وجود دلايل كافي از ارتباط مستقيم ميان قرار گرفتن در معرض لوازم برقي و بروز اين علايم كه اغلب مي‌توانند منجر به ناتواني فرد شوند وجود ندارد حساسيت الكتريكي حالتي است كه برخي افراد در اثر قرار گرفتن ميدان‌هاي الكترومغناطيس مربوط به تجهيزات و ذخاير الكتريكي و برق دچار آن مي‌شوند. هنوز آمار دقيقي از تعداد مبتلايان به اين حساسيت در دست نيست. طبق مطالعات بررسي شده از سوي محققان آژانس حفظ سلامت معلوم شد كه ۲ گروه اصلي از علايم در ارتباط با حساسيت الكتريكي يا حساسيت شديد الكتريكي وجود دارد.

گروهي از مردم اغلب علايم پوستي از قبيل سوزش و قرمزي صورت را تجربه مي‌كنند كه با استفاده از دستگاه‌هاي نمايش بصري از انواع قديمي‌تر در ارتباط است گروهي ديگر نيز ممكن است طيف وسيعتري از علايم را از قبيل خستگي و سردرد كه نحوه آن در افراد مختلف متفاوت است داشته باشند. در اكثر مردم تنها تاثيرات بسيار خفيفي مشاهده مي‌شود اما در حدود ۱۰ درصد موارد اين علايم به اندازه‌اي شديد هستند كه ممكن است فرد را ناتوان كرده و روند طبيعي زندگي را مختل كند.

پیشنهادی